top of page

Uçucu Yağ Seyreltme Oranları

Güncelleme tarihi: 11 May 2023

Güvenli Kullanımı için Uyulması Gereken Uçucu Yağ Seyreltme Oranları

Aromaterapi günlük hayatınızı kolaylaştırmak, sizi doğayla buluşturup kendinize mutlu ve huzurlu hissedeceğiniz ritüeller yaratmak için harika bir yoldur! Ancak unutmamamız gereken bir gerçek var ki uçucu yağların GÜVENLİ KULLANIMI son derece önemlidir. Seyreltilmeden kullanılan uçucu yağlar yanıklara, ve hassasiyete sebep olabilir.

Nordik Aromaterapi olarak ürünlerimizde hem aromaterapik hem de terapötik etkilerden yararlanmak için yalnızca %100 saf uçucu yağları kullanıyoruz. Uçucu yağlar, uçucu ve konsantre yapıları nedeniyle oldukça güçlü bileşenlerdir ve seyreltme kurallarına uymanız güvenli kullanımınız için oldukça önemlidir.

Biz tüm uçucu yağlarımızı güvenli ve etkili bir şekilde kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmak istiyoruz. Bu yazıyı da bu amaçla hazırladık.

Uçucu yağların güvenli kullanımı için yaş seyreltme oranları ve seyreltme yüzdeleri

(u.y= uçucu yağ)

Aromaterapiye başlarken bilmeniz gereken genel dönüşümler

1çay kaşığı = 5ml = 100 damla uçucu yağ

2 Çorba kaşığı = 30 ml = 6 çay kaşığı

Yani yukarıdaki tabloda anlatılmaya çalışılanı özetleyecek olursak; eğer 1 çay kaşığı sabit yağa 1 damla uçucu yağ eklerseniz 1% seyreltme oranına ulaşmış olursunuz.

Aromaterapiye başlarken güvenli kullanım için bilmeniz gereken yağ seyreltme oranları;

Hassas ciltler veya tahriş olmuş ciltler için kullanılacak seyreltme oranı;

% 0.25 veya daha az

Yüz kozmetikleri (yüz üzerinde kullanılacak serum vs. ürünler için) seyreltme oranı;

% 0,2 - % 1,5

Vücut masajı amaçlı yağ seyreltme oranı;

% 1 - % 2

(Sağlıklı yetişkinler için % 2 seyreltme kullanabilirsiniz ancak çocuklar, hamile kadınlar, hassas ciltler ve yaşlılar için en çok % 1 oranında seyreltme kullanmalısınız)

Son Yazılar

Hepsini Gör

Uçucu yağlar nasıl kullanılır? /Güvenlik

Uçucu yağlar nasıl kullanılır? diye soruyorsanız, bu yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz. Uçucu yağlar nasıl kullanılır sorusunu sorduğumuzda unutmamamız gereken şey şudur ki uçucu yağlar, genellikle t

コメント


bottom of page