top of page

Yoga Pratiğimde Aromaterapiden Nasıl Faydalanabilirim?

Güncelleme tarihi: 11 May 2023

Dünya yoga gününe özel bugün biraz aromaterapi ve yogadan bahsetmek ve yoga pratiğinizde uçucu yağların terapötik etkilerinden nasıl yararlanabileceğinizden bahsetmek istedik.

Aromaterapi ve yoga birbirini tamamlayan şifa uygulamalarıdır. Yoga pratiklerinizde Aromaterapinin gücünden faydalanarak, her ikisinin de faydalarını artırabilirsiniz. Gelin birlikte yoga pratiklerinizi daha da derinleştirmek için hangi uçucu yağlardan yararlanabilirsiniz onları inceleyelim;

Aromaterapiyi Yoga Pratiğinize Dahil Etmenin 5 Yolu

  1. Yin-Yoga Pratiklerinizde Daha Fazla Rahatlamak İçin Lavanta Uçucu Yağını, Relax Day veya Sleepy Night Uçucu Yağ Karışımını Tercih Edebilirsiniz

Lavanta uçucu yağının rahatlatıcı etkisinden yararlanmak, Yin Yoga uygulamanızın sakinleştirici faydalarını büyük ölçüde artırabilir. Bunun için Nordik Aromaterapi marka saf lavanta uçucu yağına bakabilir veya lavanta notalarının oldukça baskın olduğu rahatlamanız için tasarladığımız Relax Day uçucu yağ karışımı veya Sleepy Night uçucu yağ karışımına bakabilirsiniz. Yin Yoga genellikle uykuyu ve vücudu iyileştirmek için kullanılır, bu nedenle Yin Yoga sırasında bu karışımlardan birini seçerek (badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırarak) ayaklarınızın altına biraz masaj yaparak bu etkileri derinleştirebilir ve yaşayacağınız iç huzur deneyiminizi daha da geliştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, Eva buhurdanlığınıza bu karışımlardan damlatabilir, mum ışığında pratik yapabilirsiniz. Mum ışığında yogayı daha önce denemediyseniz bayılacaksınız!

  1. Vinyasa Yoga Pratiklerinize Enerji Vermek İçin Canlandırıcı Narenciye Uçucu Yağlarını (Portakal Uçucu Yağı, Mandalina Uçucu Yağı, Limon Uçucu Yağı), Happy Day veya Lovely Day Uçucu Yağ Karışımını Tercih Edebilirsiniz

Vinyasa Yoga ve aromaterapi, özellikle daha enerji verici uçucu yağlar kullandığınızda birlikte çok iyi uyum sağlar. Yoga, vücuda doğal olarak enerji verir, pratiğinizi yaparken Happy Day, Lovely Day gibi narenciye bazlı uçucu yağ karışımları kullandığınızda, bedeninizi ve zihninizi daha da uyandırabilir.

Yoga yapmadan narenciye uçucu yağlarından birini (bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmış) biraz bilek içinize sürmeyi deneyin. Özellikle mandalina uçucu yağı, zihni uyandırmak ve vücudu yoga ile canlandırmak için mükemmel bir seçimdir. Lovely Day uçucu yağ karışımı ise içerisinde bulunan ylang ylang, paçuli, portakal ve vanilyanın tatlı dansı ile güne enerji dolu başlamanızı sağlayacak.

  1. Sabahları Happy Day Uçucu Yağ Karışımı ve Yoga İle Güne Mutlu Başlayın

Sabah yoga yapmadan önce, zihninizi canlandırmak ve canlandırıcı bir yoga pratiğine hazırlanmak için narenciye bazlı Happy Day uçucu yağ karışımınızı koklamayı deneyin. Sabahları yoga yapmak, aromaterapiyi kullanmak için en iyi zamandır. Çünkü kokular ciğerlerinize daha derine inebilir ve sizi içten dışa uyandırabilir.

Happy Day uçucu yağ karışımında bulunan portakal, mandalina ve limon narenciye yağları ile canlanıp enerji dolarken, vanilya yağının tatlı kokusu ile endişelerinizden sıyrılıp rahatlayacaksınız.

  1. Savasana'da veya Meditasyonda Rahatlamadan Önce Biraz Arınmak İçin Biberiye Uçucu Yağından, Work Day veya Relax Day Uçucu Yağ Karışımından Faydalanın

Bir yoga dersinde son dinlenme pozu olan meditasyon veya savasana uygulanmadan önce alanı temizlemek her zaman iyidir. Geleneksel yogiler tütsü kullanırdı, ancak uçucu yağlar tütsülere göre daha büyük terapötik faydalar sunabilen ve temiz içerikli harika bir alternatiftir.

Work Day uçucu yağ karışımını içerisinde bulunan biberiye, limon ve portakal uçucu yağlarından faydalanmak ve bölgeyi ruhsal olarak temizlemek için kullanabilir veya bu uçucu yağları tekli olarak da tercih edebilirsiniz.

  1. Restoratif Yoga Pratiğinizi Derinleştirin ve Relax Day Uçucu Yağ Karışımı ile Rahatlayın

Restoratif Yoga, genellikle uykuya hazırlanmanıza ve gerginliği gidermenize yardımcı olmak için kullanılan bir yoga uygulamasıdır. Restoratif Yoga uygularken Relax Day veya Sleepy Night uçucu yağ karışımı kullandığınızda, daha fazla rahatlamanıza ve bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu yenilemenize yardımcı olabilir.

Zihninizdeki negatif enerjiyi veya gerilimi azaltmak için Relax Day veya Sleepy Night uçucu yağ karışımını içerisinde bulunan lavanta, paçuli ve ylang ylang uçucu yağlarından faydalanmak için kullanabilir veya bu uçucu yağları tekli olarak da tercih edebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Uçucu yağlar nasıl kullanılır? /Güvenlik

Uçucu yağlar nasıl kullanılır? diye soruyorsanız, bu yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz. Uçucu yağlar nasıl kullanılır sorusunu sorduğumuzda unutmamamız gereken şey şudur ki uçucu yağlar, genellikle t

Uçucu Yağ Seyreltme Oranları

Güvenli Kullanımı için Uyulması Gereken Uçucu Yağ Seyreltme Oranları Aromaterapi günlük hayatınızı kolaylaştırmak, sizi doğayla buluşturup kendinize mutlu ve huzurlu hissedeceğiniz ritüeller yaratmak

Kommentare


bottom of page